از گرامیداشت روز جهانی کودک تا اجرای دومین دوره طرح ملی دست های مهربان‎

همزمان با روز کودک و گرامیداشت هفته ملی کودک برنامه های متنوع در قالب فضای دوستدار کودک حسینی و طرح ملی دست های مهربان در شعبات مختلف جمعیت هلال احمر استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل؛ معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای دومین دوره طرح دست های مهربان در شعبات استان اردبیل خبر داد.جوادزاده سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود:این برنامه به همراه ایجاد فضای دوستدار کودک حسینی دو برنامه شاخص در این هفته می باشد.

ویژه برنامه های گرامیداشت روز جهانی کودک امسال در فضایی متفاوت و حال و هوای محرم برگزار شد. ایجاد فضای دوستدار کودک حسینی و مزین به پرچم عزاداری امام حسین (ع) حال و هوایی متفاوت به فعالیت های جوانان اردبیلی در گرامیداشت روز جهانی کودک بخشیده بود.

در این طرح علاوه بر ایجاد فضاهای دوستدار کودک حسینی و فضاسازی محیطی مرتبط، نمایشگاهی از آثار کاردستی کودکان نیز در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

همچنین برگزاری مسابقه نقاشی “امام مهربان من “و اهداء چندین جلد کتاب به کودکان بازدید کننده از برنامه های ابتکاری هفته کودک بود.

چاپ کتابچه آموزشی و طراحی استند با موضوع کنوانسیون حقوق کودک ماده ۱۶ و در خواست از کودکان و والدین آنها به ثبت اثر انگشت به نشانه ی قرائت و تایید از اقدامات انجام گرفته در حمایت همه جانبه از حقوق کودکان بود.

ایجاد فضای آموزش چهره به چهره با زبانی لطیف و کودکانه، نمایشگاه آثار نقاشی کودکان ، بازدید از تجهیزات آمبولانس در محل نمایشگاه توسط غنچه های هلال در محل فضای دوستدار کودک حسینی، برپایی ایستگاه صلواتی به همت غنچه های هلال از دیگر اقدامات انجام گرفته در این طرح بود.

دومین دوره طرح ملی دست های مهربان نیز در حالی برگزار شد که کودکان سخاوتمند و بخشنده اسباب بازیهای خود را جهت استفاده کودکان کمتر برخوردار به همیاران طرح حاضر در فضاهای دوستدار کودک حسینی اهدا و شادیهای خود را تقسیم کردند.

جوادزاده سرپرست معاونت جوانان استان اردبیل در خصوص اجرای طرح دستهای مهربان گفت: هدف از این طرح ترغیب و تشویق کودکان به نوع دوستی و تمرین بخشش و سخاوتمندی است چرا که ۷۰ درصد شخصیت های افراد در کودکی شکل می گیرد.