گفتگویی با محمد آقامیربابایی دوچرخه سوار ایرانگرد بابلسری / رکاب های بشردوستی

بار و بنه اش را بست و پا در رکاب شد، آمده تا به گوش همه برساند و بگوید آنقدر محیط زیست زندگی ما اهمیت دارد که بخاطر آن روی دوچرخه ی مهر و امید از جاده های هموار و پرفراز و نشیب، شهر به شهر و استان به استان رکاب زنان، جوانان را به پاسداری از محیط زیست دعوت می کند.
دوچرخه سوار بابلسری چرخ هایش را برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و گردشگری و استفاده بی رویه از وسایل نقلیه موتوری به حرکت درآورد و تا به امروز از استان های زیادی دیدن کرده که کردستان جزء ششمین استانی است که به آن ورود و بعد از بازدید از شهر ها و جاذبه های گردشگری این استان بسوی کرمانشاه حرکت می کند.

برای شروع خودتان را معرفی کنید.

محمد آقامیربابایی ۴۰ساله از اعضای جمعیت هلال احمر استان مازندران شهرستان بابلسر هستم و افتخار می کنم عضو خانواده بزرگ هلال احمر هستم و در همه شاخه های هلال احمر فعالیت دارم.

از اهداف خود جهت انجام این حرکت بشردوستانه بگویید؟

هدف من از این کار ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و گردشگری به دلیل استفاده بی رویه از وسایل نقلیه موتوری دودزا و کمک به صنعت گردشگری که بزرگترین صنعت اشتغال زایی و درآمدزا در سطح جهان است که اگر به این مسئله توجه ویژه ای شود می تواند نقش ویژه ای در درآمد زایی داشته باشد .
من این حرکت را با شعار گرامی داشت یاد و نام شهدای مدافع حرم شروع کردم.

برای چندمین بار است که شما قصد رکاب زدن به تمامی استان های کشور را کرده اید؟

الان دومین سفری است که دارم انجام می دهم، در سفر اول از ۲۲ استان کشور بازدید کردم و با هدف مبارزه با مواد مخدر و با شعار گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای جنگ تحمیلی بود.

چه پیامی برای جوانان به خصوص جوانان عضو جمعیت هلال احمر دارید؟

پیام من به دوستان خودم در جمعیت هلال احمر و دیگر جوانان این است که به عنوان یک انسان به یاری و کمک همنوعان خود بیایند و بیشترین کارها را می توان با کمترین امکانات انجام داد.
جوانان هلال احمری می توانند همچون گذشته با فعالیت ها و ارائه خدمات بشردوستانه به همنوعان خود حتی در صورت کمبود امکانات به بهترین شیوه انجام دهند چون جامعه به جوانان هلال احمری اعتماد دارد و هر فعالیت مثبتی از آنان اگر در جامعه صورت گیرد برای همه خوش آیند بوده و ادامه دار خواهد شد.

سخن پایانی…

دوست دارم در اینجا و در حال انجام این کار به رسانه های دنیا اعلام کنم همه ما متحد، برادر و برابریم چراکه بشردوستی در همه جای ایران برقرار است و ایرانی ها مخالف هرگونه جنگ و خونریزی در دنیا هستند.

امید یوسفی رابط خبری معاونت امور جوانان استان کردستان در کانون دانشجویی دانشکده شهید یزدان پناه سنندج