اختتامیه شوق رویش در شهرستان جم

اختتامیه شوق رویش در پایان کلاس های غنی سازی اوقات فراغت با حضور معاونت امور جوانان برگزار شد.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر طرح شوق رویش در شهرستان جم به کار خود پایان داد.

در این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان جم برگزار گردید معاونت و روسای اداره امور جوانان استان حضور داشتند. در این مراسم آلبوغبیش ضمن تشریح این طرح دقایقی را به اهمیت غنی سازی اوقات فراغت پرداخت، وی یادآور شد: جمعیت تازه تاسیس هلال احمرجم در مدت کم توانایی بالایی را از خود نشان داده و این نویدروزهای موفقی برایشان می باشد.

وی موفقیت تیم دادرس استان که دانش آموزان جم هستند را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که زحمات مربیان و دانش آموزان ثمره درخشش نام زیبای استان بوشهردر عرصه کشوری این رقابت ها گردید. فرماندار جم در ادامه مراسم اخنتامیه طرح تابستانی هلال احمر (شوق رویش) با  اشاره به وظایف جمعیت هلال احمر اظهار داشت: توجه به کرامت انسانی یکی از ویژگی های مهم جمعیت هلال احمر است.

نوروزی به شرایط و جغرافیای شهرستان جم اشاره کرد و تاکید کرد: جم شهرستانی است که نیاز مبرم به جمعیت هلال احمر دارد و خوشحالیم که جمعیت هلال احمر در شهرستان جم به صورت ویژه در حال فعالیت است.

نوروزی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در شهرستان جم در هفته دولت سال جاری افتتاح شد گفت: در سالهای گذشته این سازمان مهم در شهرستان جم وجود نداشت و زیر نظر هلال احمر کنگان بود که در مواقع ضروری  حضور به موقع در حوادث شهرستان نداشت.

وی با بیان این که برای آوردن هلال احمر در جم تلاش زیادی صورت گرفته است، بیان داشت: ما تعهداتی به مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر دادیم و بالاخره این اتفاق محقق و شهرستان دارای جمعیت هلال احمر شد.

فرماندار جم با بیان این که روز های خوبی را برای جمعیت هلال احمر پیش بینی می کنم، ابراز داشت: این اداره نوپا با مدیریت فرد بومی در همین زمان کوتاه فعالیت بسارموثر و پر تلاش نشان داده است و به هدف اصلی خود در سطح شهرستان خواهد رسید.

علیرضا سجادی رییس آموزش و پرورش شهرستان جم در مراسم اختتامیه (شوق رویش) با بیان این که آموزش های امدادی به دانش آموزان بسار مهم و موثر است، افزود: حوادث طبیعی غیر قابل پیش بینی هستند و در شهرستان جم نیز خدای نا کرده هر لحظه ممکن است حوادثی رخ دهد که اهمیت آموزش هلال احمر را نمایان می سازد.

سجادی گفت: شهرستان جم روی خط زلزله است و هزار نوع حادثه دیگر می تواند در این شهرستان رخ دهد که امیدواریم با تلاش های هلال احمر و یادگیری آموزش های موردنیاز توسط دانش آموزان آنها نیز بتوانند در شرایط بحرانی و حوادث به کمک مسوولان و مردم بیایند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم با  اشاره به موفقیت دانش آموزان دادرس شهرستان جم در مرحله کشوری گفت: تمامی دانش آموزان آموزش های امداد و نجات و … جمعیت هلال احمر را جدی بگیرند تا در روز های سخت به کمک مردم بیایند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان با یادگیری آموزش های لازم می توانند جان اطرافیان، خانواده و دوستان خود را نجات دهند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از فعالین مجموعه هلال احمر تجلیل و همچنین با حضور مسئولین از تیم دادرسان شهرستان که در مسابقات کشوری موفق به کسب مدال شده بودند تقدیر و تشکر صورت گرفت.