آموزش پیشگیری از اعتیاد توسط سازمان جوانان هلال احمر

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: سازمان جوانان هلال احمر با یک میلیون عضو جوان در زمینه مسائل اجتماعی بخصوص مبارزه با اعتیاد در کشوردر حال فعالیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ امیر لله گانی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت: در کشور ما بالغ بر ۳۶ میلیون فرد ۵ تا ۲۹سال زندگی می کنند که هر کدام از آنها می توانند در معرض ابتلا به مواد مخدر و اعتیاد باشند.

وی افزود: گاهی اوقات همجواری ما با دیگر کشورهایی مثل افغانستان و پاکستان  امکان اعتیاد را در میان جوانان افزایش می دهد.

لله گانی افزود: سازمان جوانان هلال احمر با یک میلیون عضو جوان در زمینه مسائل اجتماعی بخصوص مبارزه با اعتیاد در کشوردر حال فعالیت است. این سازمان در سال ۹۲ وارد بحث پیشگیری از اعتیاد شد و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر آموزش هایی را انجام داد و درحال حاضر نیز مشغول آموزش است.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: همچنین از سال ۹۲ با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر دوره ای را تحت عنوان تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در سراسر کشور آغاز کردیم و حدود ۲ هزار نفر از جوانان که توانمندی مربیگری داشتند در آنجا تربیت شدند که هرکدام از آنها وظیفه دارند دانش خود را به ۴۰ نفر دیگر منتقل کنند.