اعزام دبیران کانون‌های جوانان هلال احمر یزد به اردو‌های کشوری «نشاط و امید»

40 نفر از دبیران کانون‌های جوانان هلال احمر استان یزد به اردوهای کشوری فرهنگی، آموزشی، امدادی «نشاط و امید» ویژه جوانان هلال احمر اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون‌های دانشجویی و جوانان هلال احمر استان یزداز ۱۴ مردادماه تا ۲ شهریورماه  برای شرکت در این دوره در اردوگاه مهر بندر انزلی حضور یافتند.

۴ اردو ویژه دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون‌های دانشجویی و جوانان در دوره خواهران و برادران در اردوگاه کشوری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در شهر بندر انزلی برگزار شد.

اجرای برنامه های مختلفی همچون کارگاه‌های توانمندسازی دبیران، کارگاه ارتباط موثر،برگزاری شب فرهنگ و شب گفتگو و غیره در کنار برنامه های سیاحتی و تفریحی از جمله برنامه‌‌های این اردو بود.

توانمندسازی جوانان جمعیت هلال احمر برای نقش آفرینی در آیِنده از اهداف برگزاری این اردوی آموزشی و فرهنگی است و بر نقش جوانان به عنوان رهبران و ارائه دوره‌های آموزشی گوناگون به آنان تاکید شده است.

گفتنی است، جمعیت هلال احمر استان یزد ۴۷۲۲ عضو جوان دارد که شامل ۲۴۶۶ عضو دختر و ۲۲۵۶ عضو پسر است و  در قالب ۳۲ کانون آزاد جوانان، ۵۶ کانون دانش آموزی، ۶۵کانون غنچه های هلال ، ۲۰ کانون دانشجویی فعالیت می کنند.