اردوهای کشوری، تزریق نشاط و امید مضاعف در رگ کانون های سازمان جوانان هلال احمر

پس از برگزاری چهار دوره درخشان، اردوهای کشوری نشاط و امید سازمان جوانان هلال احمر در حالی پایان یافت که، با حضور و مشارکت پر شور دبیران منتخب و اعضای شوراهای اجرایی کانون های سراسر کشور، نشاط و امیدی مضاعف در رگ کانون های سازمان جوانان هلال احمر تزریق شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ شب گذشته مراسم اختتامیه آخرین دوره اردوهای نشاط و امید سازمان جوانان هلال احمر با حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت، رئیس سازمان جوانان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان و جمعی از مسولان سازمان جوانان و استان گیلان در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در ابتدای مراسم اختتامیه آخرین دوره اردوهای نشاط و امید سازمان جوانان هلال احمر و در جمع دبیران کانون های انشجویی ضمن تقدیر از تلاش های سازمان جوانان و همه دست اندرکاران این اردوها که با محوریت معاونت امور جوانان گیلان برگزار شد به ارائه گزارش پرداخت.

جوانان ارکان اصلی فعالیت ها جمعیت هلال احمر

مهدی ولی پور ضمن ابراز خرسندی از میزبانی اردوهای نشاط و امید در استان گیلان اظهار کرد: امید داریم این اردوها باعث ایجاد نشاط و روحیه امید در جوانان هلال احمر شده باشد و شاهد بارقه های امید این حضور گرم و صمیمانه در استمرار ادامه فعالیت های جوانان در جمعیت هلال احمر باشیم.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این اردوها گفت: در این چهار دوره اردوهای نشاط و امید، مجموعا میزبان یک هزار ۳۰۰ نفر از دبیران و اعضای شورای اجرای و همراهان بودیم و در هر اردو با همکار سازمان جوانان و حوزه معاونت جوانان گیلان مفتخر به میزبانی از ۳۰۰ نفر از  جوانان سراسر کشور بودیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه جوانان یکی از ارکان توسعه هر کشور محسوب می شوند، افزود: جوانان هلال احمر یکی از ارکان اصلی فعالیت ها جمعیت در تمام عرصه های امداد و نجات خدمات اجتماع و خدمات فرهنگی به شمار می روند.

ولی پور اضافه کرد: در برنامه هایی که در سطح ملی و سطوح بین المللی به اجرا می رسد جوانان جمعیت هلال احمر یکی از ارکان اصلی هستند و جا دارد تمام مسولین در حوزه های ستادی و میانی و اجرایی ضمن حمایت همه جانبه از حضور جوانان در فعالیت های کلان، زمینه فعالیت بیشتر جوانان را در فعالیت های جمعیت و تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها فراهم نماییم.

وی با بیان این که در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است، تصریح کرد: جمعیت در این زمینه از پیشینه خوبی برخوردار است، و برای مشارکت حداکثری جوانان در حوزه های تصمیم گیری و تصمیم سازی با نظام انتخاباتی که در این بخش ها طراحی شده است اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اهمیت اعتماد بیشتر به جوانان خاطرنشان کرد: با توجه به شور و نشاط، انرژی و توانمندی و خلاقیتی که در جوانان برای اجرای بهتر تمام فعالیت ها در عرصه های ماموریتی جمعیت هلال احمر وجود دارد، هیچگاه از حضور و مشارکت بیشتر جوانان در متضرر نشدیم و برماست که بیش از گذشته به جوانان اعتماد کنیم.

حمایت و تقویت مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در جمع دبیران و اعضای شوراهای اجرای کانون های دانشجویی سراسر کشور ضمن ابراز خرسندی از میزبانی جوانان در اردوگاه مهر بدر انزلی و تقدیر از حضور و حمایت های نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از فعالیت های جوانان گفت: شما سفیران مهربانی و امیدهای آینده کشور هستید، و ما در سازمان جوانان تلاش می کنیم تا بستری که جوانان از ما برای خدمت بهتر مطالبه می کنند را مهیا کنیم.

دکتر مسعود حبیبی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته دولت یاد و نام شهدای دولت گرامیداشت و تصریح کرد: پایداری ایثارگران، رزمندگان و هدایت های رهبری از دلایل موفقیت های ملت سربلند ایران است.

وی با یادآوری مجاهدت های آزادگان بیان کرد: آزادگان و ایثارگران به عنوان کسانی که هرچه داشتند در طبق اخلاص نهادند بزرگترین الگوهای ما هستند و ما همواره مدیون ایثارگری های کسانی هستیم که در راه خدا گام برداشتند، و احترام و عزت نهادن به نمادهای پایداری کشور، یکی از وظایف همه ماست.

حبیبی با توصیه به تامل جوانان در کشف رازهای موفقیت جوامع گفت: دانشجویان هلال احمری همواره به دلیل انتخاب راه خوب بودن از بهترین جوانان کشور به شمار می روند. و شما می توانید با تامل در کشف راز موفقیت جوامع، که یکی از آنها توجه به وجود بزرگان، علما، اساتید و دانشمندان است در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه شما با انتخاب خوب بودن و قرار گرفتن در مسیر خدمت، در راه هدف والای کاهش آلام بشری حرکت می کنید، افزود: از آنجا که قدم در راهی نهاده اید که هدف آن گسترش صلح و دوستی و حفظ جان انسان ها است، باید ضمن الگو قرار دادن خوبان، آنها را مورد تکریم قرار داده و همه باید از اندیشه های بزرگانی که چنین راهی را برای ما گشوده اند، برای رسیدن به اهداف انسانی  مدد بگیریم.

وی با تاکید بر تکیه بر باور جوانان خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های سازمان و اجرای استراتژی yes و ۲۰۲۰ می توانیم بار دیگر همچون گذشته در عرصه گوناگون و پیشرفت های علمی، توانایی جوانان و اقتدار ملت سربلند ایران را به رخ جهان بکشیم.

 
حبیبی با اشاره به اینکه باید کاستی ها با مدد و همفکری و همراهی جوانان مرتفع شود، بیان کرد: کمبودها با همت، تلاش و اندیشه های تازه شما قابل رفع است. و ما در سازمان جوانان به توانمندی جوانان ایمان داریم و تلاش می کنیم که حضور جوانان را با ایجاد ساختاری منظم و زمینه سازی برای مشارکت پررنگ جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی تقویت کرده، و آنها را در فعالیت های آینده جمعیت دخیل کنیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ایجاد شرایط برای کار آفرینی و ارتقا توانایی جوانان هلال احمر خبر داد و گفت: در صدد تدوین برنامه هایی در جهت توانمندی جوانان در کسب و کار کوچک در تمام کانون ها هستیم، که این امر با حمایت ریاست جمعیت هلال احمر در حال پیگیری است، و امید داریم در آغاز، این طرح را در استان کردستان در شهریور ماه سال جاری اجرایی کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نهادی بین المللی است از برگزاری دوره های آموزشی زبان انگلیسی در حوزه جوانان خبر داد و افزود: تدوین دوره آموزشی زبان و آشنایی با زبان در ۴ ترم به اتمام رسیده و از آنجا که این آموزش ضروری به نظر می رسد، امید داریم امسال ۱۰ هزار نفر از این آموزش ها در کشور بهره مند شوند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از برترین های مسابقات فرهنگی و ورزشی و سرپرستان برتر و میزبان اردوهای نشاط و امید سازمان جوانان هلال احمر با اهدا هدایایی تقدیر شد.

نوشته های مرتبط: