نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر: آموزش‏، مهمترین عنصر شکل گیری شخصیت جوانان است

حجت الاسلام و المسلمين معزي شب گذشته در آيين اختتاميه اردوهاي نشاط و اميد در اردوگاه مهر بندر انزلي به عناصر تشكيل دهنده شخصيت انسان اشاره كرد و گفت: آموزش هاي برنامه ريزي شده و صحيح از مهمترين عناصر شكل گيري شخصيت انسان به ويژه جوانان است.

به گزارش زوابط عمومی سازمان جوانان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ فرهنگ، دین، تاریخ و پیشینه تمدن از دیگر عناصری بود که نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر به آنان اشاره کرد و افزود: تقویت هر یک از این موارد می تواند نقش موثری در مراودات اجتماعی و فردی داشته باشد.

وی در بخش دوم سخنان خود به تبیین وظایف و فعالیت های جوانان عضو هلال احمر پرداخت و گفت: علاوه بر اینکه این اردوها بستری مناسب برای بازنگری و یادآوری مسیر فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه جوانان است، چنین اجتماعاتی فرصتی مناسب برای انتقال تجربیات به یکدیگر را فراهم می سازد.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر در همین زمینه ادامه داد: آنچه که امروز جامعه به آن احتیاج دارد‏، مبارزه با ناهنجاری هایی همچون طلاق، اعتیاد و فقر است که بدون تلاش و پیگیری های مجدانه از سوی همگان میسر نمی شود و جوانان در نوک پیکان این کار فرهنگی قرار دارند.

شناسایی خانواده های نیازمند، بی سرپرست و بد سرپرست و همچنین شناسایی و ارتباط با خیرین و متمکنین از سوی جوانان از مواردی بود که حجت الاسلام و المسلمین معزی به آنان تاکید و خاطر نشان کرد: اگر تنها به حقوق فردی و شخصی در جامعه بنگریم هرگز در تحقق هدف حفاظت از کرامت انسانی که مقوله ای اساسی در جمعیت هلال احمر است موفق نخواهیم شد.

جلب اعتماد مردم از مهمترین وظایف کانون های جوانان
نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود کانون های جوانان را بستری مناسب برای تقویت روحیه خودباوری و دگر دوستی در بین جوانان دانست و گفت : یکی از مهمترین وظایف اعضای کانون های هلال احمر در سراسر کشور جلب اعتماد مردم است.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر حفظ روحیه نشاط و امید، از اعضای جوان هلال احمر خواست تا با حضور در فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه برای بزرگترین سازمان مردم نهاد ایران اسلامی افتخار آفرین باشند.

گفتنی است در پایان این مراسم سرپرستان نمونه استانی در چهارمین دوره اردوهای نشاط و امید و تیم های برتر مسابقات جوایز و هدایای خود را از دست نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر دریافت کردند.