سازمان جوانان به نمایندگی از جمعیت هلال احمر لوح تقدیر دستگاه برتر در مبارزه با سو مصرف مواد مخدر را دریافت کرد

در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، از فعالیت های جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی به عنوان دستگاه های برتر در امر مبارزه با موادمخدر تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان به نمایندگی رییس جمعیت هلال احمر در این مراسم حضور یافت و لوح تقدیر را از دست وزیر کشور، دادستان کل کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت کرد.

در متن این لوح آمده است:

جناب آقای دکتر ضیایی/ رییس محترم جمعیت هلال احمر

سلام علیکم

با عنایت به ارزیابی های بعمل آمده، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در بین دستگاه های کاهش تقاضا و پیشگیری اولیه از اعتیاد به کسب مقام برتر نائل شده است.

اینجانب لازم می دانم از تلاش های ارزنده جنابعالی و همکاران محترم در امر مبارزه با موادمخدر و روانگردان ها تشکر و قدردانی نموده و از خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزون شما را مسئلت می نمایم.

عبدالرضا رحمانی فضلی/ وزیر کشور و دبیرکل ستاد

بر اساس این گزارش از فعالیت های مهم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در زمینه پیشگیری اولیه از سو مصرف مواد مخدر می توان به برگزاری کارگاه های پیشگیری اولیه از اعتیاد و تربیت مربی در این زمینه در سراسر کشور، برگزاری مانورهای نمادین «نه به اعتیاد» در میادین اصلی شهرها توسط جوانان عضو، برگزاری طرح محله عاری از دخانیات توسط کانون های دانش آموزی و آگاهی بخشی از طریق تهیه و توزیع بروشور، فیلم، کلیپ، کتاب و … اشاره کرد.

همچنین پیش از این سازمان بهزیستی از فعالیت های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان دستگاه برتر در زمینه مبارزه با اعتیاد تقدیر کرد.

 

۲۱۱۴۵۵۴