المپیاد جوانه‌ غنچه های هلال احمر در استان کرمان برگزار شد

نخستین جشنواره ورزشی- امدادی نونهالان هلال احمر با عنوان "المپیاد جوانه"ویژه اعضای کانون غنچه های هلال با هدف آشنایی آنان با اصول و اهداف، تاریخچه و فعالیت های جمعیت هلال احمر و همچنین آموزش های خودامدادی در استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ کیوان علیزاده در این باره گفت: این المپیاد با هدف آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با شماره‌های اضطراری و امدادی، آشنایی با وسایل کیف کمک‌های اولیه، در آیتم های مختلفی همچون آموزش تاریخچه و اصول هفتگانه صلیب سرخ و هلال احمرو روش های پناه‌گیری و تخلیه اضطراری برگزار شد.

علیزاده با تاکید براهمیت آموزش های امدادی در سنین کودکی اظهار داشت: ارائه آموزش در این سنین سبب نهادینه‌سازی فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری و خدمات بشردوستانه در بین کودکان می شود.

وی افزایش آگاهی عمومی و آموزش همگانی اولیاء، مربیان و کودکان را در زمینه فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه، از وظایف جمعیت هلال احمربرشمرد و اظهار داشت: این آموزش‌ها سبب کاهش آسیب‌پذیری وکاهش هراس کودکان در سوانح و بلایا می شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به حضور تیم آنست در این المپیاد، گفت: هدف از حضور این تیم، آشنایی غنچه های هلال با سگ های تجسس و نحوه جستجوی افراد گرفتارتوسط این سگها، در شرایط بحرانی می باشد.

گفتنی است، در پایان این المپیاد هدایایی توسط معاونت امور جوانان استان به غنچه های هلال، اهدا شد.