۷۰ خادم طرح های نوروزی گلستان زائر حسینی شدند

در آیین تقدیر از فعالان نوروزی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛ 70 خادم نوروزی، زائر حسینی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان؛ آیین تجلیل از فعالان نوروزی با حضور مشاور نهاد ریاست جمهوری ، نمایندگان منتخب مردم شهرستان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد استانی در سالن  کانون پرورش فکری شهرستان گرگان برگزار شد.

دکترحسین احمدی در مراسم تجلیل از فعالان طرح های نوروزی گفت: درخت تناوری که به نام جمعیت هلال احمر به امانت در دست ماست، ۹۳ سال از ایجاد آن می گذرد و حاصل یک قرن فداکاری، ایثار و گذشت است.

وی افزود: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهانی ۱۷ میلیون داوطلب دارد و ۱۹۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.

دکتر احمدی خبر داد: استان گلستان در سال جاری برگزاری دوره آموزشی خارج از کشور را بر عهده گرفته است و این دوره ها به این شکل است که در قالب همکاری فی ما بین جمعیت های هلال احمر کشورها انجام می شود.

وی تصریح کرد: فدراسیون صلیب سرخ تعیین می کند برخی از کشورها در برخی از کشورهای دیگر که توانمندی های بسیاری دارند آموزش ببیند و این آموزش ها قبلا به شکل متمرکز در تهران برگزار می شد.

دکتر احمدی با بیان اینکه ما در این دوره ها میزبان کشور تاجیکستان هستیم، گفت: این آموزش در بحث کمک های اولیه برای اولین بار در گلستان برگزار می شود.

دکتر احمدی در رابطه با وظایف هلال احمر گفت: در شرایط عادی آموزش نیروها و در شرایط بحرانی ورود به حوادث، وظیفه هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه چهارمین دوره انتخابات مجامع روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه در ۱۰ شعبه استان گلستان برگزار می شود، تصریح کرد: تعداد ۱۰ هزار و ۶۲۸ نفر اعضای فعال شناسنامه دار در استان هستند که از این بین پنج هزار و ۳۷۲ نفر دربخش جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال و حدود پنج هزار و ۲۵۶ نفر داوطلبان بالای ۲۹ سال هستند.

دکتر احمدی افزود: هلال احمر ایران همیشه جزو ۱۰ هلال احمر برتر دنیا قرار دارد که این امر تحت تاثیر فرهنگ غنی اسلامی ایرانی است که همسو با اهداف هلال احمر است.

وی تصریح کرد: مدیریت عالمانه در طول همه این سال ها و حمایت دولت ها با هر گرایشی از هلال احمر در این امر موثر بوده است و اولین حامی ما بعد از انقلاب امام راحل بودند.

دکتر احمدی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم یک جمعیت نکو ورز داشته باشیم باید به اولین اصل آن یعنی رعایت قانون و مقررات پایبند باشیم و تعامل خوبی را با تمامی اقشار جامعه و مجموعه خود داشته باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه سال ۹۴ برای جمعیت هلال احمر گلستان سال خوبی بود، اظهار کرد: در سال گذشته علاوه بر کارهای عمرانی که در سطح استان انجام شد در زمینه سخت افزاری هم فعالیت های خوبی داشتیم.

گفتنی است، در پایان این برنامه به منظور تجلیل از خدمات جوانان، نجاتگران و داوطلبان طرح های نوروزی ۹۵ جمعیت هلال احمر استان گلستان، به قید قرعه به ۷۰ نفر از این افراد سفر به عتبات عالیات اختصاص داده شد.