در هفته هلال احمر از فعالین طرح نوروزی کیش تجلیل شد

همزمان با هفته هلال احمر تجلیل از امدادگران، نجاتگران و جوانان داوطلب جزیره کیش با حضور مشاور محترم رئیس و مدیر کل حوزه ریاست جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت مستقل کیش؛ در مراسم تجلیل از فعالان طرح نوروزی دکتر محسن آسوبار: ضمن تبرک هفته صلیب سرخ و هلال احمر و گرامیداشت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: زحمات بی دریغ این عزیزان در ایام نوروز که همزمان با شروع سفرهای نوروزی هموطنان در روز های پایانی سال پیش آغاز شد و تا پایان تعطیلات ادامه داشت.

وی بیان کرد: امدادگران، نجاتگران و جوانان داوطلب این جمعیت با تمام وجودشان در امر خدمت رسانی و کمک به مسافرین از هیچ کوششی دریغ نکرده تا همواره آرامش را برای آنان فراهم آورند.

  رئیس مرکز مستقل کیش تصریح کرد: در راستای سیاستهای مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست جمهوری برای ارتقای سلامت جامعه و تحقق اهداف و ماموریت های سازمان منطقه آزاد کیش در جهت کمک به بهبود سلامت انسانها، با راه اندازی ۲۰ پایگاه امداد در جزیره کیش، بندرچارک، بندرآفتاب و جزیره هندورابی در این راستا حرکت کرده است .

اسوبار افزود: جمعیت هلال احمر کیش در نوروز ۹۵ به بیش از چهار هزار گردشگر خدمات پزشکی ارائه کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر قرار داریم بر این شدیم تا از زحمات صادقانه، خالصانه و بشر دوستانه امدادگران و نجات گران جمعیت هلال احمر در جزیره کیش را ارج نهیم و از تلاش این عزیزان دراین طرح نوروزی سپاس و قدردانی کنیم.

این مراسم با حضور مشاور محترم رئیس و مدیر کل حوزه ریاست جمعیت هلال احمر آقای محمدیون و رئیس سازمان امداد و نجات دکتر چرخساز همراه بود.

دکتر چرخساز در این مراسم با تبریک هفته صلیب سرخ و هلال احمر افزود، حضور امدادگران و نجاتگران در ایام نوروز باعث آرامش و دلگرمی مسافرین بودند.

وی با اشاره به شرایط سخت کاری در جمعیت هلال احمر بیان کرد: در شرایطی که دیگر هموطنان در حال استراحت و در تعطیلات بسر می برند فعالان جمعیت هلال احمر بصورت داوطلب به مردم خدمت می کنند که این مایه افتخار است.

وی با قدردانی از روند رو به رشد جمعیت هلال احمر کیش که نشان از همدلی و وفاق در منطقه آزاد کیش دارد گفت: وفاق و توانمندی میان نیروها باعث پیشرفت و تلاش همه جانبه درهلال احمر می شود.

در پایان مراسم که با حضور معاون اجتماعی نیروی انتظامی کیش، مدیر اجتماعی منطقه، آتش نشانی، اداره بندر و دریانوردی، بندرگاه، بیمارستان تخصصی و فوق تخصص و رییس مرکز توسعه سلامت کیش از فعالان طرح های نوروزی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.