طرح محله عاری از دخانیات در شعب استان خوزستان اجرا شد

دانش آموزان خوزستانی در شعب ایذه، اندیمشک، بهبهان، ماهشهر، شوش و رامهرمز طرح محله عاری از دخانیات را اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ همزمان با سراسر کشور طرح محله عاری از دخانیات با حضور پرشور اعضای کانون های دانش آموزی در شعب استان خوزستان به اجرا آمد.

آری به زندگی سالم/ طرح ملی محله عاری از دخانیات در بهبهان کلید خورد

سرپرست جمعیت هلال احمر بهبهان از اجرای طرح ملی عاری از دخانیات توسط اعضا جوان این جمعیت خبر داد مهران مرادی بهبهانی گفت: در این طرح با اهدا گل، شیرینی و همچنین توزیع بروشور توسط منتخین طرح ملی دادرس شهرستان از رهگذران خواسته شد تا با نه گفتن به دخانیات و آغاز یک زندگی سالم از طول عمر بیشتری برخوردار شوند.

وی هدف از اجرای این برنامه را مهم بودن سلامت همشهریان دانست و افزود: اجرای این قیبل برنامه ها برای آشنایی و جذب جوانان  به هلال احمر مفید خواهد بود.

مرادی تصریح کرد: این طرح با تشکیل ستاد شهرستانی محله عاری از دخانیات با حضور نماینده آموزش و پرورش،  مسئول امور جوانان جمعیت شهرستان ، دبیر کانون شاخه آزاد جوانان و منتخبین طرح دادرس تشکیل و به بررسی راهکارهای مبارزه جدی با دخانیات پرداخته شد.

دانش آموزان شوش به هم محله ای های خود، نه گفتن به دخانیات را پیشنهاد کردند

رئیس جمعیت هلال احمر شوش از اجرای طرح  ملی محله عاری از دخانیات در شوش خبر داد، سید مجید نوری زاده گفت: در راستای طرح محله عاری از دخانیات، دانش آموزان عضو کانون دانش آموزی جمعیت هلال احمر شوش، با اهدای شاخه گل و شیرینی به هم محله ای های خود، شیرینی و طراوت زندگی را به جای سیاهی و خمودگی اعتیاد هدیه دادند.

نوری زاده با اشاره به این مطلب که اعتیاد یکی از بلاهای خانمان سوز اجتماع محسوب می شود اظهار کرد: دانش آموزان شوش با دادن شاخه گل و شیرینی افرادی را که دچار اعتیاد به دخانیات بودند، تشویق به ترک کرده و آن ها را از مضرات آن آگاه کردند.

وی افزود: دانش آموزان،  همچنین از افراد خواستند، برای اولین گام در جهت ترک اعتیاد خود اگر سیگار با خود به همراه دارند آن را معدوم کنند. این طرح امروز نیز در سایر مدارس سطح شهر در حال برگزاری می باشد.

جنگ با اسلحه گل/ آگاهی رسانی جوانان هلال احمر از مضرات مواد مخدر در مدارس رامهرمز

رئیس جمعیت هلال احمر رامهرمز گفت: جوانان هلال احمر با حضور در مدارس و آموزشگاه ها اطلاعات لازم و مهارت “نه” گویی به مصرف مود مخدر را آموزش دادند.

زاهد رضایی مفرد اظهار کرد: در رامهرمز هم زمان با دیگر شهرستان ها  طرح ملی محله عاری از دخانیات به همت اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

وی گفت: نام گزاری هفته مبارزه با مواد مخدر فرصت خوبی برای آگاهسازی جوانان از خطرات و مضرات مواد مخدر است.

رئیس جمعیت هلال احمر رامهرمز بیان کرد: جوانان هلال احمر با حضور در مدارس و آموزشگاه ها اطلاعات لازم و مهارت “نه” گویی به مصرف مود مخدر را آموزش دادند.

وی عنوان کرد: همچنین جوانان با حضور در مکان های توزیع قلیان بعد از بیان مضررات مواد مخدر، با اهدای شاخه گل آنها را در جهت ترک قلیان هدایت کردند.

طرح ملی محله عاری از دخانیات در اندیمشک برگزار شد

همزمان با سراسر کشور و در آگاه‌سازی افراد جامعه نسبت به خطرات و آسیب‌های مصرف دخانیات طرح ملی محله عاری از دخانیات در اندیمشک برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک در خصوص روند برگزاری این طرح ملی گفت: به مناسبت هفته سلامت و تحقق شعار فرد سالم، جامعه سالم اعضای کانون دانش آموزی واحد جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان در راستای اجرا طرح ملی محله عاری از دخانیات در مرکز شهر با اهدائ گل به شهروندانی که در حال مصرف دخانیات بودند از آنان دعوت کردند تا با جایگزینی طراوت و شادابی بجای مرگ تدریجی در مسیر زندگی خود همدل و یک صدا با هم به مصرف دخانیات نه گفته و به این کمپین ملی بپیوندند.

علی قلاوند خاطر نشان کرد: این طرح که در دو نوبت و به همت اعضای فعال کانون دانش آموزی این جمعیت به مرحله  اجرا درآمد فعالیت هایی از قبیل اهدای شاخه گل به مصرف کنندگان دخانیات، توزیع بروشورهایی با محوریت آشنای با مخاطرات مصرف دخانیات، آموزش نه گویی به مصرف دخانیات، آموزش روشهای حفظ سلامت عمومی جامعه به شهروندان صورت پذیرفت.

از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۰۰ نفر از جوانان اندیمشکی دوره های کوتاه مدت آموزش پیشگیری از اعتیاد و مصرف دخانیات را توسط مربیان جمعیت هلال احمر این شهرستان فرا گرفته اند.

در طرح ملی محله عاری از دخانیات دانش آموزان ماهشهری به افراد سیگاری گل هدیه دادند

رئیس جمعیت هلال احمر ماهشهر از اجرای طرح ملی محله عاری از دخانیات خبر داد، یاسر زائری گفت: همزمان با برگزاری طرح ملی محله عاری از دخانیات در سراسر کشور دانش آموزان مدرسه دخترانه شاهد آینده سازان و مدرسه پسرانه نخبگان با برپایی چادر در پارک های محله ای با اهدا گل و شیرینی سیگار را از افراد سیگاری گرفتند و آنان را از مضرات سیگار در هفته سلامت آگاه کردند.

ایذه به جنگ با سیگار رفت/ اجرای طرح ملی محله عاری از دخانیات در ایذه

کمپین ملی محله عاری از دخانیات در کانونهای دانش آموزی شهرستان ایذه برگزارشد، کورش مهرزادگان گفت: اجرای کمپین ملی محله عاری از دخانیات در کانونهای دانش آموزی ومدارس منتخب طرح دادرس در شهرستان ایذه برگزار شد.

مهرزادگان هدف از اجرای این کمپین را آشنایی قشر جوان و دانش آموزان با مضرات وآسیب های دخانیات در جامعه وهمچنین انعکاس آن در میان عموم جامعه وخانواده دانست و اظهار کرد: دانش آموزان با برپایی چادر جهت اطلاع رسانی در خصوص مضرات مواد مخدر، توزیع بروشورهای مواد مخدر و راه های مواجهه و درمان آن، و اهدا شاخه های گل به جای سیگار و تشکیل زنجیره انسانی با عنوان محله عاری از دخانیات حضور مسئولین آموزش و پرورش و اعضای جوانان هلال احمر انزجار خود را از اعتیاد نشان دادند.