از برپایی ایستگاه سلامت تا گرامیداشت روز ملی خلیج فارس در آذربایجان شرقی

به مناسبت هفته سلامت، ایستگاه سلامت با مشارکت هلال احمر و شبکه بهداشت بناب دایر و همچنین المپیاد دادرس در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ به منظور کنترل فشار و قند خون ایستگاه کنترل فشار و قند خون در مرکز شهربناب جنب دانشگاه سما به مدت دو روز دایر می باشد.
بر اساس این گزارش، برپایی ایستگاه سلامت به همت اعضای جوان هلال احمر در بناب صورت گرفته است.

آغاز مقدمات برگزاری المپیاد دادرس در بناب و آموزش کانونهای دانش آموزی جهت برگزاری مسابقات المپیاد از دیگر فعالیت های این شهرستان در هفته گذشته بود.

این گزارش می افزاید، کلاسهای آموزشی المپیاد دانش آموزی با شرکت اعضاء معرفی شده از ۱۰ مدرسه بطور جداگانه ، دخترانه و پسرانه توسط ۶ نفر از مربیان هلال احمر بناب امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت برگزار شد.

گفتنی است، در این کلاسها ۱۴۰ نفر از دانش آموزان با نحوه احیاء قلبی و ریوی، انواع خونریزیها و آتل بندی  شکستگیها و حمل مصدوم آشنا شدند.

گرامیداشت روز ملی خلیج فارس و شوراها در اسکو

غنچه های هلال احمر جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو با اجرای برنامه های فرهنگی روز ملی خلیج فارس  و روز شوراها را گرامی داشتند.

امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه همزمان با روز شوراها  غنچه های هلال و کانون دانش آموزی جمعیت هلال احمرشهرستان  اسکو با حضور در پارک بزرگ شهر جدید سهند نسبت به اجرای برنامه های متنوع و مختلف فرهنگی از جمله اجرای دکلمه و نیز ترسیم نقاشی پرداختند.

بنابراین گزارش، در این مراسم که با حضور شهردار سهند اعضای شورای شهر و مسئولین محلی و مسئول جمعیت هلال احمر اسکو ترتیب یافته بود، غنچه های هلال فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس ۱۰ اردیبهشت را با کشیدن نقاشی گرامی داشتند.