از تجلیل عوامل اجرایی طرح نوروزی اشکذر تا بهره مندی بیش از ۷ هزار مسافر از خدمات نوروزی هلال احمر تفت

شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر با حضور پرشور جوانان تمام شعب هلال احمر استان یزد در نوروز 95 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر از برگزاری مراسم تجلیل از تجلیل از عوامل اجرایی طرح نوروزی ۹۵ هلال احمر شهرستان اشکذر با حضور مسئولین شهرستان، معاون امور جوانان و معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد و اظهار داشت: جوانان جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی بی منت به مردم گامهای موثری برداشته اند و این جوانان بازوان توانمند هلال احمر هستند.

اعظم شهرستان با اشاره به اینکه کیفیت و جلب رضایتمندی مراجعین، سرعت و دقت در امداد رسانی از مهمترین اهداف هلال احمر است، بیان کرد: خدمات رسانی به مردم جزء بزرگترین افتخارات برای جوانان است که با ایثار و از خود گذشتگی در همه شرایط مأموریت خود را به بهترین نحو انجام می دهند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد نیز با تقدیر از جوانان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی افزود یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های اعضای جمعیت هلال‌احمر را آماده بودن آنان در تمام مواقع دانست و گفت: خدمت در جمعیت هلال‌احمر افتخار بزرگی است و اعضای خانواده بزرگ این سازمان مردمی، باید ارزش این نعمت الهی را به خوبی بدانند.

حامد صدیقی تصریح کرد: در ایامی که اکثریت قریب به اتفاق مردم مشغول دید و بازدید و تفریح و مسافرت هستند خدمت به همنوعان، گرفتاران و آسیب دیدگان از حوادث تابلویی است ماندگار که جلوه‌های بدیع و رنگهای چشم نواز آن با حس نوعدوستی آمیخته وبر روی گلبرگهای عشق و ایثار نقش بسته است که نظر هر رهگذری را معطوف بخویش داشته و تحسین هنر‌شناسان را بر انگیخته است.

گفتنی است، در پایان این مراسم که در سرای محبت شهرستان اشکذر برگزار شد، از عوامل اجرایی طرح نوروزی با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

بهره مندی بیش از ۷ هزار مسافر از خدمات پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در شهرستان تفت

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از مراجعه ۷ هزار و ۲۱۰ نفر به پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از ۲۶ اسفند تا ۱۴ فروردین سال جاری در این شهرستان خبر داد.

جلیل کهدویی با اشاره به اینکه طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نورزی تا ۱۴ فروردین ماه در این شهرستان ادامه داشته  گفت: این تعداد افراد به  ۳ پست (بوستان بنایی ورودی شهرستان از سمت یزد، دره گاهان ورودی شهرستان از سمت شیراز و پست ورودی دهشیر) برپاشده بود، مراجعه کرده اند.

وی با بیان اینکه در این طرح جوانان هلال احمر به صورت خودجوش از تمام کانون ها مشارکت داشتند تصریح کرد: این تعداد شامل ۶۸ نفر روز آقا و ۳۲ نفر روز از بانوان برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی حضوری فعال داشتند.

کهدویی بیان کرد: ۲ هزار و ۷۶۰ نسخه نقشه، بامعرفی مناطق زیارتی و گردشگری و ۴ هزار و ۷۸۷ مورد بروشور نکات ایمنی و سلامت و ۲ هزار و ۸۷۴ مورد سایر محصولات فرهنگی توسط پست های هلال احمر در بین مسافران توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اشاره به برپایی ایستگاه های سلامت در این پایگاه ها گفت: بیش از ۱۰۰  نفر ازخدمات ایستگاه های سلامت جهت گرفتن فشار و تست قندخون استفاده کردند.

وی افزود: همچنین جوانان آموزش دیده هلال احمر در طرح سحاب با دوچرخه های امدادی در داخل بوستان ها و جاهایی که امکان تردد خودروهای امدادی نیست، حضور پیدا کرده و کمک های امدادی و فعالیت های فرهنگی را  به مسافرین ارائه کردند.

کهدویی مراجعه کودکان به فضای دوستدار کودک را ۳۳ نفر و بهرمندی نمازگزاران از خیمه های نماز را ۷۱۷  نفر عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه شعار طرح ملی ایمنی و سلامت امسال  “بی گداربه جاده نزنیم، ظریف برانیم”  بود بیان کرد: راه اندازی کمپین نه به تصادفات جاده ای توسط جوانان هلال احمر زمینه ساز فعالیت فرهنگی عموم مردم برای کاهش تلفات تصادف بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اشاره به اجرای “کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای” اظهار داشت: در این مدت، اقشار مردم و مسافرین و مسئولان شهرستان با امضای میثاق نامه به این کمپین انسان دوستانه پیوسته اند.

کهدویی در ادامه خاطر نشان کرد: “کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای” با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به منظور کاهش تصادفات و افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی، با اجتماع جوانان داوطلب هلال احمر و با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.