روز طبیعت، روز اوج خدمت جوانان هلال احمر قم در طرح ملی ایمنی و سلامت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم از اجرای برنامه متنوع فرهنگی همیاران طرح ملی ایمنی و سلامت در روز طبیعت خبر داد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم ویژه برنامه‌های روز طبیعت در پایگاه‌های ایمنی و سلامت راهنمایی مسافرین نوروزی قم را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی اظهار کرد: روز طبیعت اوج خدمت رسانی ۲۷ اکیپ ثابت و سیار طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی استان قـــم بود.

 وی با اشاره به استقبال مردم از فعالیت های فرهنگی جوانان در بوستان های قم تصریح کرد: در روز طبیعت علاوه بر فعالیت های روزانه اکیپ های طرح ملی خدمات ویژه‌ای به عموم مردم ارائه شد و  در آخرین روز از تعطیلات جمع زیادی از مردم قم و مسافرین به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوستند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر افزود: در این روز ضمن اجرای برنامه‌های متنوع، اعضای هلال احمر با حضور در بوستان ها ضمن پاکسازی محیط و جمع آوری زباله توسط  اعضای کانون های  غنچه‌ها و جوانان، با ارائه بروشور‌های حفظ محیط زیست، مقابله با تخریب طبیعت، همکاری با پرسنل منابع طبیعی در خصوص رعایت نکات ایمنی توسط گردشگران و اطفاء حریق در جهت فرهنگ سازی تلاش کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم کفت: اهداء پاکت زباله و بسته‌های فرهنگی حاوی اطلاعات سفر به مسافرین، ایستگاه نقاشی ویژه دوستی کودکان با طبیعت به همراه برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی در پایگاه‌های مجاور بوستان‌ها و نقاشی روی چهره کودکان از دیگر برنامه‌های جوانان در طرح ملی ایمنی و سلامت در روز طبیعت بود.

مصباحی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار فعالیت‌های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی  و برگزاری با شکوه نماز جماعت، با حضور بیش از ۲۰۰ نمازگزار در دو نوبت در بوستان‌ بنیاد و برپایی غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی، انجام رایگان تست قند خون و فشار خون و گشت زنی و خدمت رسانی دوچرخه سواران پروژه سحاب در محیط‌ هایی حضور خانواده‌ها متمرکز بود نیز از دیگر برنامه‌های پایگاه‌های طرح ملی ایمنی و سلامت در روز طبیعت بود.