مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد:

بهره مندی بیش از ۴۵۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران

بیش از ۴۵۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، مهدی ولی پور با اشاره به پوشش امدادی ۴۰۰ حادثه از آغاز طرح نوروزی هلال احمر استان، از ۲۵ اسفند تاکنون گفت: ارائه خدمات امدادی لازم به ۱۳۶ سانحه جاده ای ، ۲ حادثه کوهستان ، ۲۲۲ فقره حوادث متفرقه و همچنین ۴۱ فقره فوریت های امدادی مراجعین به پایگاههای امدادی از جمله خدمات ارائه شده امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان مازندران بوده است.
ولی پور با اشاره به حضور  ۲۶۰۵ نفر پرسنل و نجاتگر، در قالب ۶۰۹ تیم امدادی با بکارگیری ۲۱۲ دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی در این عملیات ها، افزود: ارائه خدمات امدادی لازم به ۳۰۰۷مصدوم ، ارائه خدمات درمان سرپایی به ۲۸۴۹ نفر ، اسکان اضطراری ۴۱۲ نفر و انتقال ۱۵۸ مصدوم به مراکز درمانی از دیگر خدمات نجاتگران هلال احمر استان بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران، در راستای اجرای طرح ایمنی و سلامت، با شعار بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم، گفت : در این طرح تاکنون ۴۵۰ هزار نفر از مسافرین خدمت رسانی شده است.
به گفته ولی پور، در طرح مزبور که با مشارکت ۱۲۴۲ نفر عضو جوان و ۱۲۰ نفر عضو داوطلب در ۳۲ پست ثابت و سیار در حال اجرا می باشد؛ ۷۰۹۷ نفر با مراجعه به ایستگاههای سلامت، ۶۴۳۴ نفر با مراجعه به خیمه های نماز ،۶۲۱۶ نفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و ۴۰۷۷ نفر در طرح سحاب خدمات مورد نیاز خود را دریافت  نموده اند. ولی پور افزود: تاکنون ۳۵۰ هزار بسته فرهنگی و بروشور اطلاع رسانی نیز بین مسافرین نوروزی توزیع شده است..