اختتاميه جشنواره وبلاگ نويسي دختر آفتاب به مناسبت دهه كرامت در قم برگزار شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم: كار فرهنگي و ديني نتيجه مطلوبي بر جوانان دارد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در مراسم اختتامیه جشنواره وبلاگ‌نویسی دختر آفتاب که به همت جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در طول سال توسط این نهاد بیان کرد: برگزاری جشنواره‌هاي فرهنگي و ديني نتایج مطلوبی داشته و این نتایج به خوبی در میان جوانان و نوجوانان مشهود است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جوانان هلال احمر، محمد گلفشان بر اهميت توجه به هدايت جوانان و خالص بودن نيت  در انجام برنامه‌های فرهنگی و 216215_289bمذهبی جمعیت هلال احمر تاکید کرد و گفت: یکی از اهداف این نهاد هدایت جوانان و نوجوانان به سمت معارف اسلام و آموزه‌های اهل بیت(ع) است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به جایگاه حضرت معصومه(س) در میان ائمه اطهار(ع) ابراز کرد: لقب معصومه را امام رضا(ع) برای ایشان انتخاب کردند. زندگی در شهر قم سعادت و افتخاری برای شهروندان قمی است. زندگی در این شهر عبادت است و باید با استفاده از امر به معروف و نهی از منکر از این شهر پاک حفاظت شود.

گلفشان از زحمات معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قم در راستای برگزاری جشنواره وبلاگ‌نویسی دختر آفتاب تقدیر کرد و گفت: این جشنواره از 15 مرداد تا هفت شهریور با ثبت‌نام شرکت‌کنندگان کشوری برگزار شده است. به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و با توجه به اینکه این بانوی کریمه 17 روز در شهر قم اقامت داشتند به 17 نفر از برگزیدگان جشنواره هدایایی تقدیم خواهد شد. اين جشنواره هر سال برگزار مي شود.

گلفشان به برگزاری جشنواره مذکور به صورت سالانه تاکید و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان قم ظرفیت‌های بزرگی دارد که می‌تواند با استفاده از آن‌ها این امر را تحقق بخشد. استان قم جوانان و نوجوانان مذهبی دارد، به همین علت معاونت جوانان هلال احمر این استان باید برای دیگر استان‌های کشور الگو باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه جوانان باید در تمام عرصه‌های مختلف به مقابله با دشمن بپردازند، بیان کرد: دشمن همیشه برای این رده سنی نقشه‌های خطرناک و پلیدانه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که نباید از آن‌ها غافل شویم و با توجه به تهاجمات فرهنگي دشمن در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید محوریت فعالیت‌های نهادها و سازمان‌ها اقدامات فرهنگی باشد.

گلفشان با بیان برخی از اقدامات فرهنگی جمعیت هلال احمر استان قم در عرصه جنگ فرهنگی عنوان کرد: امیدواریم اقدامات انجام شده توسط جوانان هلال احمر قمی تاثیرات مطلوبی در عرصه جنگ نرم داشته باشد و نقشه‌های پلیدانه دشمن را از بین برده‌ باشد.

گفتني است تا پايان مهلت ارسال آثار جشنواره وبلاگ نويسي دختر آفتاب، بيش از 1500 پست مرتبط با موضوعات اين جشنواره از 146 وبلاگ ارسال شد و 17 اثر به عنوان اثرات برتر انتخاب شدند.