برگزار کنندگان جشنواره ملی دختر آفتاب با تولیت آستان مقدسه حضرت معصومه(س)دیدار کردند

مسئولین و برگزار کنندگان جشنواره ملی دختر آفتاب با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدسه حضرت معصومه (س) دیدار کردند.

 

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم، آیت الله سعیدی در دیدار  مسئولین جمعیت هلال احمر قم و برگزار کنندگان جشنوار ملی وبلاگ نویسی ملی دختر آفتاب با گرامیداشت شهادت امام صادق علیه السلام، اظهار داشت: امام صادق علیه السلام تمام عمرشان را در مسیر احیای فرهنگ اسلام ناب و تفسیر قرآن و سیره نبی اکرم(ص) صرف نمود.

وی سیره امام صادق علیه السلام را الگویی برای نقش آفرینی مؤمن حقیقی برشمرد و گفت: باید تمام برنام های مختلف ما دارای پیوست فرهنگی داشته باشد، همانطور که در جای جای سیره معصومین علیهم السلام این رویکرد فرهنگی وجود داشت.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه  معصومه سلام الله علیها خاطرنشان کرد: ما باید پیوست های فرهنگی را در عرصه ها و امور مختلف به دست آوریم و آن  را بر حسب نیاز مخاطبان عرضه کنیم.

وی با بیان این که وجود رویکرد فرهنگی همگی به برکت انقلاب در جامعه فراگیر شده است، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران بر اساس مبانی دینی و اسلامی در عرصه فرهنگی در حال فعالیت است.

آيت الله سعيدي با تقدیر از برگزاری جشنواره های وبلاگ نویسی از سوی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر در عرصه های دینی گفت: البته در این عرصه باید مراقب بود که جنبه فرهنگی بالاترین رنگ و نمود را داشته باشد.

وی در پايان خاطرنشان کرد: هرچه رویکرد فرهنگی در کارهای جمعیت هلال احمر پررنگ تر باشد، توفیقات ودست آورردهای شما نیز بیشتر و بهتر خواهد بود.

برنامه های هلال احمر دارای رویکرد فرهنگی است

 حجت الاسلام والمسلمن سید مصطفی علامه مهری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قم در این دیدار اظهارداشت: تمامی برنامه های هلال احمر دارای رویکرد فرهنگی است و در این عرصه برای جوانان برنامه های خاص فرهنگی است که از سوی معاونت امور جوانان به ان توجه شده است.

وی افزود: در معاونت کانون های مختلفی در حال فعالیت است که از جمله آنها، کانون طلاب است که برای استفاده از ظرفیت علمی و دینی آنها استفاده شود. کانون دانشجویان نیز بر حسب توانایی به انجام وظیفه در این عرصه می پردازند.

مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه با اشاره به برگزاری جشنواره کوثر نبوی در گذشته که استقبال گسترده ای از این برنامه صورت گرفت گفت: برنامه پیش رو، جشنواره ملی وبلاگ نویسی به نام دختر آفتاب در حال برگزاری است که همایش این جشنواره در روز دوشنبه، دهم شهرویور ماه در سالن همایش های شهرداری قم برگزار می گردد.

وی درباره دیگر برنامه های این معاونت گفت: برنامه باران غدیر نیز از جمله برنامه هایی است که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار خواهد شد.

محمد مصباحی، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم  نیز در این دیدار در خصوص برنامه های معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر قم گزارشی ارائه کرد و گفت: این جشنواره با استقبال جوانان همراه بوده است.