به گزارش روابط عمومي سازمان جوانان جمعيت هلال احمر، در اين شماره يادداشتي از مسعود آسيما رييس اداره روابط عمومي سازمان جوانان و جانشين مدير مسئول نشريه ماه نو تحت عنوان « ماه نو، راه نو» منتشر شده است.

در بخشي از اين يادداشت آمده است: وارد شدن به میدان و خطرکردن و انتخاب راه نو برای «ماه نو » با توجه به تعاریف مد نظر هلال ا حمر، هدفی جز رسیدن به تصویر ایده آل ذکر شده و گستره حضور اثرگذار در جامعه را ندارد و انشالله «ماه نو » در آینده مسیر جدیدی را می آزماید و تلاش می کند علاوه بر پوشش اخبار سازمانی و استانی امور جوانان، در قالب نشریه ای داخلی، مجله ای نیز با گستره دربرگیری همه جوانان ایران منتشر کند. امیدواریم که این انتخاب مقبول افتد و اهداف نشریه «ماه نو » برای تبدیل شدن به نشریه ای پیشرو، دارای مسئولیت اجتماعی و اهداف متعالی محقق شود.

تجدید میثاق جوانان هلال احمر با آرمان های امام راحل (ره) و ديدار با نوه امام خميني(ره)‌، امضای تفاهم نامه میان سازمان جوانان و وزارت علوم، بازدید رؤسای فدراسیون بين المللي صليب سرخ و هلال احمر از سازمان جوانان هلال احمر، گزارشی از مراسم اختتامیه جشنواره فیلم و عکس بشردوستی و گزارشی از سفر رییس سازمان جوانان به استان کرمان از جمله مطالب بخش اندروني اين شماره است.

اگر مي خواهيد بدانيد چند ايراني در جام جهاني 2014 در بزريل حضور داشتند و ماجراي گريختن ديانورد ايراني پس از 4سال از دست دزدان دریایی را بخوانيد مي توانيد به بخش كوتاه و خواندني اين شماره مراجعه كنيد.

همچنين در اين شماره پیشنهاد ویژه اي براي خوانندگان وجود دارد و آن کتاب خاطرات یک امدادگر هلال احمر که رهبر انقلاب آن را دو روزه خواندند، است.

اگر براي گرفتن روزه در ايام تابستان مشكل داريد و به سختي روزه مي گيريد مي توانيد كافي است گزارش اين شماره تحت عنوان « چطور رمضان تابستانی را سپری کنیم ؟» را بخوانيد.

يكي از برنامه هاي سازمان جوانان جمعيت هلال احمر در طول سال براي اعضا، برگزاري دوره هاي كويرنوردي است و در همين راستا در شماره چهل و چهارم ماه نو گفت و گويي با عارف نامجو معاون جوانان استان کرمان درباره کویرنوردی منتشر شده است كه وي در اين گفت و گو ضمن معرفي كمپ كويري شهداد، پارامترهاي كويرنوردي را نيز توضيح داده است.

آموزش وبلاگ نويسي و آشنايي با شيوه صحيح خريد كردن ، اشتباهات رايج در خريد اينترنتي و توصیه هایی برای نشاط بیشتر در فصل گرما از جمله مطالب بخش كارگاه اين شماره است.

تحلیلی از جنگ روانی داعش در رسانه های نوین، اخباری از قربانی های ویروس کرونا و قطارهای تصادفی هند، آخرین خبرها از هواپیمای ناپدید شده مالزی و غرق شدن کشتی کره ای و اخبار حوادث جهان مطالب بخش پنجره شماره چهل و چهارم را شامل مي شود.