کانون های دانش آموزی استان فارس پویا در برگزاری کلاس های آموزشی دادرس و فعالیت های امدادی

برگزاری کارگاه های آموزشی در شهرستان های خرم بید، زرین دشت و لارستان تا برگزاری جلسه های هم اندیشی با دبیران و اعضای شورای دانش آموزی در کانون دانش آموزی شهرستان گراش از جمله فعالیت های مهم و اثر بخش جوانان هلال احمر در فارس در هفته ای که گذشت بود.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس؛ در هفته ای که گذشت کانون های دانش آموزی در سراسر استان برنامه های آموزشی و امدادی خود را ادامه و اثر بخش در رسیدن به اهداف سازمان جوانان هلال احمر تلاش کردند.

در این خبر به صورت خلاصه از عملکرد آموزشی امدادی شهرستان ها گفته شده است. کارگاه آموزشی امداد و کمکهای اولیه با هدف آشنایی و کسب اطلاعات لازم ویژه  مربیان و مدیران ۳۰ کانون دانش اموزی  در شهرستان لارستان و ۹ کانون دانش اموزی در شهرستان خرم بید برگزار شد.

با توجه به اجرای طرح سراسری دادرس در شهرستان لارستان  و خرم بید (دانش آموز آماده در روزهای سخت)، کارگاه آموزشی امداد و کمکهای اولیه با هدف تکرار آموزش های قبلی و کسب اطلاعات لازم مربیان و مدیران طرح در زمینه سرفصلهای کتاب توسط مربیان مجرب هلال احمر و با همکاری آموزش و پرورش شهرستان لارستان برگزار شد.

حمید رضا رشیدی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان لارستان در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: در این کارگاه هدف این دست اوردی که برای اجرای موفق اموزش های دادرس در مدارس باید مدیران را ابتدا آگاه کرد در این خصوص است آموزش و کارگاه های باز اموزی برای مدیران و مربیان در مدارس لازم می باشد.

وی ادامه داد: این کارگاه با حضور بیش از ۳۰ نفر از مربیان و مدیران  طرح ملی دادرس که در مدارس مختلف تدریس می نمایند و معاونت پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان، کارشناسان و رابطین آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر در سالن اموزش و پرورش برگزار گردید و مباحثی از قبیل مبانی امداد و کمکهای اولیه، احیای قلبی ریوی، امداد در خفگی ها و… به صورت عملی آموزش داده شد تا مربیان با موارد کمک های اولیه به صورت جدی آشنا و سوالات آنها نیز پاسخ داده شد.

همچنین ریس جمعیت هلال احمر شهرستان خرم بید بر اهمیت ورود مدیران و مربیان در طرح دادرس اشاره کرد و گفت: کسب موفقیت و رسیدن به اهداف جمعیت هلال احمر در طرح دادرس مستلزم این است که مدیران کانون های دانش اموزی از روند آموزش های دادرس در مدارس برخوردار شوند.

جلسه هم اندیشی دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون های دانش آموزی شهرستان گراش

ریس جمعیت هلال احمر شهرستان گراش از برگزاری جلسه هم اندیشی دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون های دانش آموزی این جمعیت خبر داد.

غلامرضا محسنی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان گراش در این رابطه گفت: اولین نشست دبیران کانون های دانش آموزی با حضور مسئول امور جوانان شعبه گراش برگزار شد که در این نشیت که برای دختران و گروه پسران به صورت مجزا برگزار شد مشکلات کانون های دانش اموزی بررسی شد.

همچنین اعضای شرکت کننده با نوع فعالیت در کانون آشنا شدند و مطابق دستورالعمل ابلاغی وظایف هر یک از اعضا معرفی شد، در این جلسه کلیپی از مدارس و کلاس های کمک های اولیه ارائه گردید