آغاز کلاس‎های آموزشی پنجمین طرح ملی دادرس در مبارکه

رییس جمعیت هلال احمرشهرستان مبارکه از آغاز برگزاری دوره‎های آموزشی طرح دادرس در مدارس منتخب شهرستان مبارکه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه با اعلام این خبر گفت: آموزش های امداد و کمک‎های اولیه باید در راستای کاهش صدمات و آسبب‎ها هنگام حوادث و بلایا اجرا و دانش آموزان جهت مواجه با این شرایط باید سازماندهی شوند.

لطف الله ابوطالبی اظهار کرد: آموزش‎های امدادی باید از سنین پایین آموزش داده شود و مدارس جایگاه مناسبی جهت اموزش این قشر پر جمعیت است و با این آموزش‎ها می‎توانیم در زمان حوادث مدیریت بهینه و مطلوبی در مواجهه با آنها داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت کاهش اثرات بلایا و حوادث با تربیت دانش آموز آماده در روزهای سخت افزود: دانش اموزان میتوانند با افزایش سطح ایمنی خود و ترویج ظرفیت‎های خود امدادی و دگر امدادی به هدف بزرگ طرح ملی دادرس جامع عمل بپوشانند.

ابوطالبی با اشاره به تعداد مدارس منتخب شرکت کننده در این طرح ملی گفت: ده مدرسه از مقطع متوسطه اول در این طرح شرکت کرده اند که با توجه به سر فصل‎های اعلام شده تحت آموزش کمک‎های اولیه  قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: با جدیت و تمام توان خود جهت هر چه بهتر برگزار شدن این طرح تلاش خواهیم کرد که البته می بایست آموزش و پرورش جهت معرفی نیروها و ایجاد زیرساخت های لازم و همچنین هلال احمر در جهت آموزش نیروهای مستعد بیشتر از همیشه همکاری داشته باشند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه در پایان با تاکید بر ارتقاء ایمنی خانواده ها و جامعه به عنوان یکی از اهداف مهم طرح گفت: از مسئول امور جوانان هلال احمرشهرستان مبارکه، مسئولان، معلمان، مربیان و کارشناسان آموزش و پرورش که برای اجرای هر چه بهتر این طرح تلاش میکنند صمیمانه تشکر میکنم.