کارگاه آموزش همگانی آمادگی در برابر زلزله در مدارس شهرستان تفت

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از برگزاری کلاس های آموزش همگانی قبل، حین و بعد از زلزله در مدارس ویژه اعضا کانون های دانش آموزی هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ جلیل کهدویی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت: کلاس آموزش همگانی  آمادگی در برابر زلزله، برای دانش آموزان مدارس سطح شهرستان با محوریت آشنایی با اقدامات قبل، حین و پس از زلزله توسط مربیان جمعیت هلال احمر ویژه اعضا کانون های دانش آموزی برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اعلام اینکه دانش آموزان از جمله گروه های جامعه هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند، افزود: این آموزش ها در دو مدرسه شاهد و باهنر با حضور بیش از ۱۰۰ نفر دانش آموز برگزار شد.
کهدویی با تاکید بر نقش پیشگیری در کاهش مخاطرات گفت: آموزش های صحیح آمادگی در برابر زلزله و خود امدادی و دگر امدادی دارای اهمیت است و نقش تعیین کننده ای در جلوگیری از فاجعه انسانی و تلفات گسترده دارد.
وی ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله به عنوان بهترین منتقل کننده پیام ها به خانواده را از اهداف جمعیت هلال احمر بر شمرد.