اجرای پنجمین مرحله طرح ملی دادرس در استان کرمانشاه

اجرای پنجمین مرحله طرح دادرس در استان کرمانشاه با آموزش مدیران ومربیان آموزش وپرورش استان کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛کیورث ویسی، معاون امور جوانان استان کرمانشاه با اعلام اجرای پنجمین طرح دادرس دراستان کرمانشاه با آموزش مدیران ومربیان آموزش و پرورش گفت: اجرای موفق این طرح در چهار دوره گذشته با مشارکت آموزش و پرورش موجب شد تا پنجمین دوره آن با قوت و تجربه بیشتری آغاز و با هدف ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در بین دانش‌آموزان عملیاتی شود.

وی تشکیل تیم‌های دانش‌آموزی برای مقابله با حوادث را منجر به کاهش خطرپذیری مدارس در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بیان کرد و افزود: مهم‌ترین رسالت جمعیت هلال احمر کاهش آلام جامعه بشری و تلاش برای حفظ جان انسان‌هاست.

ویسی با تاکید بر اینکه طرح آموزش امداد و نجات محوری‌ترین فعالیت جمعیت هلال احمر است، تصریح کرد: تحقق این هدف جز با مشارکت همه دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۸ هزار نفر از جمعیت دانش‌آموزی مقطع دوم دوره اول (پایه هشتم متوسطه) آموزش کمک‌های اولیه را طی می نمایند، گقت: این دانش‌آموزان مهارت‌های هشت‌گانه امداد و نجات را یاد گرفته و به جامعه و خانواده خود نیز منتقل می کنند که با احتساب جمعیت آموزش‌دهنده توسط این تعداد دانش‌آموز ان می‌توان گفت که بخش اعظمی از جامعه از اطلاعات لازم در خصوص کمک‌های اولیه برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: طرح دادرس نیز که در راستای تداوم آموزش‌های پیشگیرانه هلال احمر در حوزه امداد و نجات است و می‌تواند شهری تاب‌آور را در برابر حوادث و بلایای طبیعی برای مردم به ارمغان بیاورد.

کیومرث ویسی همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش برای اجرای این طرح را الگوی مشارکتی بی‌نظیر برای سایر دستگاه ها بیان کرد و افزود: امیداوریم نظیر چنین مشارکتی را در بین تمامی دستگاه‌های اجرایی و آموزشی شاهد باشیم.

به گفته ویسی، هلال احمر بسترساز رشد و شکوفایی آموزش‌های اجتماعی در سراسر استان خواهد بود به شرط اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی به کمک این سازمان بیایند.