از فداکاری تا بشردوستی// سرباز وظیفه شناس مریوانی، به خانواده سازمان جوانان هلال احمر پیوست

سرباز وظیفه شناس و فداکار مریوانی به خانواده بشردوستانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پیوست.

کردستان، دیار اصالت و فرهنگ با مردمانی بشردوست،مهربان و دلسوز که بشروستی ریشه در باور های آنان دارد و در طول تاریخ هزاران ساله خود ثابت کرده اند که در کنار آنان هیچ دردمندی بی پناه نمی ماند و بشروستی برای آنان حد و مرزی ندارد.

حتی اگر حیوان زبان بسته ای باشد که در کیلومتر ها دور تر  گرفتار و بی زبان افتاده باشد هستند کسانی از این دیار که به یاری آنان بشتابند و در این راه دیگر جان شیرین برای رسیدن به آن هدف والای انسانی و دلسوزانه فدا خواهد شد.

سرباز فداکار و وظیفه شناس مریوانی که فداکارانه برای نجات سگ گرفتار در سیم های خاردار پادگان اقدام کرد و بعد از رهاسازی آن حیوان زبان بسته با انفجار مین پایش را ازدست داده بود به خانواده ای بشردوستانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در استان کردستان و شهرستان مریوان پیوست.

به گفته معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان همه اعضای سازمان جوانان در جای جای ایران همیشه فداکارانه در راه اهداف عالی هلال احمر و ترویج فرهنگ بشردوستانه و داوطبانه جامعه فعالیت می کنند.

بابک قنبری می گوید: ما بر این باوریم که حضور افراد فداکار و خیر خواه در کنار اعضای سازمان جوانان باعث تداوم فعالیت های آنان و انگیزه بیشتر اعضاء خواهد شد و مردم هم بیشتر این گونه فعالیت ها را درک می کنند.

محمد باختر سرباز فداکار مریوانی اسوه فداکاری به معنای واقعی است و سازمان جوانان هلال احمر از حضور این افراد در کنار سایر اعضای بشردوست استقبال می کند و آنچه ما سال ها در وظایف و فعالیت های خود دنبال می کنیم یک باره در این حرکت خیرخواهانه، انسان دوستانه و حفاظت از محیط زیست گیاهی و جانوری این جوان مریوانی یافت می شود.

جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان همچون سنوات گذشته همراه با اعضای نجاتگر و جوان با حضور در منزل محمد باختر ضمن عیادت کاور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را تقدیم او کردند و با استقبال این جوان فداکار رو به رو شدند که آماده حضور را دارد و این راه را در کنار اعضای جوان هلال احمر ادامه خواهد داد.

هورامان عثمان زاده سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان می گوید: شهرستان مریوان در سنوات گذشته برنامه های بشردوستانه زیادی را در کارنامه خود دارد که  همه آنها را خود اعضای جوان و امدادگر به انجام رسانده و هلال احمر در حد توان تسهیل گر انجام آناها بوده و قطعا حضور افرادی همچون سرباز جان فدای مریوانی در کنار سایر اعضا بسیار ارزشمند است و ما تمام تلاشمان را در حمایت همه جانبه از این حضور انجام خواهیم داد.

شادمان اسدی مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان می گوید: آنچه ما در واحد امداد و نجات تأکید داریم رعایت کامل امنیت خود امدادگر است که در هنگام امدادرسانی ها امنیت و سلامتی خودشان را هم در نظر بگیرند و امدادرسانی کنند اما همه اعضای نجاتگر ما در همه عملیات ها جانشان را در کف دستانشان می گذارند و برای نجات جان افراد قدم بر می دارند.

آنچه این سرباز فداکار انجام داد هم همچون همه نجاتگران بدون در نظر گرفتن احتمال آسیب به خود بود و این ها نشأت گرفته از حس انسان دوستانه و خیرخواهانه ای است که در این جوانان وجود دارد که تنها هدف آن ها رهایی بخشیدن به یک گرفتار است چه انسان باشد چه یک حیوان زبان بسته و حضور این جوان فداکار در کنار سایر اعضاء، برای جمعیت هلال احمر مریوان مایه افتخار است.

تهیه و تنظیم: امیر کریمی_ رابط خبری سازمان جوانان در کردستان