برگزاری جلسه هماهنگی طرح امید اجتماعی در دیلم، کنگان و تنگستان

جلسه هماهنگی جهت اجرای طرح امید اجتماعی در شهرستان های دیلم، کنگان و تنگستان با حضور مسولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ معاون امور جوانان اظهار داشت: در نشست هماهنگی طرح امید اجتماعی در دیلم، کنگان و تنگستان عنوان شد که طرح امید اجتماعی از ابتکارات خوبی می باشد که دارای تاثیر بسزایی در جامعه است.

مریم آلبوغبیش  اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در زمینه اسیب های اجتماعی و پیشگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی مربیانی را زیر نظر اساتید منتخب و صاحب سبک این امر آموزش داده که آماده انتقال تجربیات علمی و آموزشی خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر با داشتن مربیان جوان خود سعی در کنترل آسیب های ناشی از رفتارهای پرخطر و اختلالات روانی را با موضوعات پیشگیری از اعتیاد با اجرایی کردن این آموزش ها دارد.

و هدف از برگزاری این برنامه سالم سازی محیط جامعه از ناهنجاری های ناشی از اعتیاد، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های جوانان برای پیشگیری از اعتیاد و برنامه ریزی برای ورود مربیان به فضای عمومی برای اجرایی کردن فعالیت های پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد.

جلسه هماهنگی اجرای طرح امید اجتماعی با حضور فرماندار تنگستان و بخشدار دلوار

رییس شعبه تنگستان از برگزاری جلسه هماهنگی ما بین این سازمان و فرماندار اهرم به همراه بخشدار بخش دلوار خبر داد.

علی امیرنژاد با اشاره به این خبر گفت: طی پیگیری های انجام شده از سوی این سازمان جلسه ایی جهت هماهنگی های لازم در راستای برگزاری طرح امید اجتماعی یا حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

رییس شعبه جمعیت هلال احمر تنگستان، تصریح کرد: درمان آسیب های اجتماعی علاوه بر دشواری و پر هزینه بودن گاه نتایج مطلوبی هم به همراه نخواهد داشت ولی این فعالیت در قالب طرح امید اجتماعی با مشارکت مربیان همتایان جوان و همچنین آموزش دیدگان پیشگیری از اعتیاد ثمره فعالیت خود را در پیشگیری از این آسیب بزرگ به مراتب بهتر از درمان نشان خواهد داد.

امیرنژاد گفت: همواره باید به یاد داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان بوده و این شعار در فعالیت این طرح کمک های شایانی را به مربیان خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد وجود مربیان جوان از اقشار مختلف جامعه را یکی دیگر از نقاط قوت این طرح دانست و گفت: جوان کلام جوانی را بهتر ارائه می دهد. وی در پایان این نشست به گزارش کلاس های انجام شده در سال گذشته پرداخت.

در ادامه فرماندار تنگستان مواردی را در راستای اجرای طرح بیان داشت.