حضور بیست و پنجمین کاروان سلامت بسیج سازندگی در روستاهای هشترود

بیست و پنجمین کاروان حمایت و سلامت بسیج سازندگی جمعیت هلال‌احمر استان در روستاهای دوشهر و طاقچه جیق هشترود برای ارائه خدمات به مردم به این شهرستان حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ بیست و پنجمین کاروان حمایت و سلامت در روستاهای کم برخوردار هشترود برگزار شد، این کاروان تا پایان سال نیز ۵۰ ماموریت به مناطق روستایی کم برخوردار خواهد داشت.

این کاروان خدمات درمانی، ویزیت، دارو، خدمات توانبخشی، پرستاری، مامایی، روان‌شناسی، آموزش علمی، توزیع بسته‌های غذایی و فرهنگی، کلاس کمک‌های اولیه و توزیع اسباب بازی بین دانش‌آموزان کاملا به‌صورت رایگان را ارائه می‌دهد.

در این کاروان مدیران کل و یا روسای ادارات گاز، برق، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بهزیستی و کمیته امداد نیز حضور دارند و مشکلات روستائیان را از نزدیک لمس می‌کنند و دستورات لازم را برای حل مشکلات اعلام می‌کنند.

به‌منظور حمایت از اقشار کم در آمد و کمک به محرومیت‌زدایی در روستاهای کم برخوردار معاونت داوطلبان اقدام به اعزام کاروان‌های سلامت به روستاهای محروم می‌کند که این کاروان هم در همین زمینه و با کمک معاونت داوطلبان استان صورت گرفته است.

اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی از برنامه‌های مهم داوطلبان هلال احمر است که عمده هزینه‌های آن از محل اعتبارات ابلاغی و منابع داوطلبی و خیرین و نیکوکاران تامین می‌شود و تا آخر سال تداوم خواهد داشت.