اخبار بالای سایت

جلسه شورای عالی جوانان با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرا و روسای دستگاه های مرتبط از جمله جمعیت هلال احمر برگزار شد

جلسه شورای عالی جوانان عصر دوشنبه 27 دی ماه، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزرای ورزش و جوانان، علوم، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، دادگستری، رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان جوانان هلال احمر و مسئولان سایر دستگاه های مرتبط در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

گزارش// درخت را با قلب می کارند نه با دست/ گزارشی از اجرای طرح جنگلانه و کاشت نهال توسط جوانان هلال احمر استان خوزستان

گیله مرد گفت: خدا قبول کند. به دستانش نگاه کرد، درختی کاشته بود! شنیده ای که می گویند درخت را با قلب می کارند نه با دست؛ وه که چه زیبا گفته اند! درخت طلای سبز زمین است که همه انسان ها برای ادامه حیات به وجود آن نیازمندند. می گویند اگر به دنبال لحظاتی دل انگیز هستی، به سبزی و زیبایی درختان بنگر و اگر طالب روحی آرام و سیال هستی، درخت بکار و بدان که کام دل به بار آرد. راستی درخت نماد امید به زندگی نیز هست با رحمت و رأفتی سرشار که تمام وجودش را به دیگران هدیه می دهد. درخت که می کاری، نیت سلامتی کن نه برای خود که برای تمام موجودات که خوبی که کنی، به خودت برمی گردد.

گزارشی از زنجیره انسانی ۱۰۰۰ نفری کودکان زرندی/ غنچه های هلال، پیشتاز ترویج فرهنگ کتابخوانی

ذهن کودک انباشته از مجموعه ای از سوالات و ندانسته هاست که برای پاسخ به آنها بزرگترین منبع اطلاعاتی که برای خود در نظر می گیرد خانواده است. پس پایه گذاری این امر یعنی آشنایی با کتاب خوانی در ذهن کودک از همان ابتدا بسیار ساده ومؤثر است.
امروزه نقش کتاب‌خوانی در رشد ذهنی، اجتماعی و احساسی کودکان اثبات شده و تحقیقات بسیاری نیز درباره‌ی تاثیر کتاب به ‌خصوص بر رشد و توانایی‌های زبانی و خلاقیت کودکان به انجام رسیده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در گفتگو با ایرنا: ۴۰۰ هزار دانش آموز در سال برای مقابله با بحران آماده می شوند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آموزش سالیانه به 400 هزار دانش آموز در طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) برای آماده سازی آنان جهت مقابله با بحران خبر داد.

برگزاری کنگره مدیریت امور جوانان با حضور معاون اول رئیس جمهور و مسئولان حوزه جوانان کشور و جمعیت هلال احمر

اولین کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور معاون اول رییس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران دولتی، کشوری و مسئولان امور جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می‌شود.

یادداشت/ اگر از جوانان هلال احمر حمایت نشود… حامد صدیقی معاون امور جوانان استان یزد

یکی از مهم‌ترین مسائل پیرامون هر فعالیتی، تخصیص بودجه و امکانات مناسب است. در حوزه فعالیت‌های بشردوستانه این نکته از اهمیت بیشتری برخوردار است لذا در این نوشتار سعی کردم به اهمیت فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های جوانان، داوطلبان و آموزش بپردازم.

اجرای طرح های مشترک توسط سازمان جوانان و دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران// تفاهم برای انجام فعالیت های بشردوستانه و توانمندسازی جوانان

دکتر محمد خدایاری فرد، رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران در بازدید از سازمان جوانان، با فعالیت های داوطلبان جوان هلال احمری آشنا شد.

برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری “هلال وصل” با محوریت آزادگان/ باز خوانی نقش خدمات جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس

رئیس سازمان جوانان از برگزاری نخستین جشنواره ملی هلال وصل با محوریت آزادگان و در راستای تبیین و نشر نقش جمعیت هلال احمر در دفاع مقدس با همکاری دفتر امور ایثارگران این جمعیت خبر داد.